Nawozy granulowane - Biohumus

  Nawozy granulowane firmy Biohumus to produkt rozdrobniony i poddany obróbce cieplnej, sprasowany w granulki.
Granulowany Biohumus to złożony nawóz organiczny z pełną gamą makro i mikroelementów. Nawóz jest uniwersalny, można go stosować pod każdy rodzaj roślin i na każdą glebę. Spośród wszystkich rodzajów nawozów organicznych najbardziej wartościowy jest granulowany Biohumus z ptasich odchodów i obornika bydlęcego, zawarte w nim składniki odżywcze są w optymalnym połączeniu dla roślin i mikroflory glebowej, szybko rozpuszczają się w wodzie i są łatwo przyswajalne. Granulowany Biohumus jest od tego czasu skoncentrowanym nawozem. w procesie przetwarzania objętość surowców zmniejsza się ponad 10-krotnie dzięki usunięciu wody i zwiększeniu gęstości podczas prasowania.
Pod względem wpływu na plony, składniki odżywcze Biohumus są prawie tak dobre, jak te w nawozach mineralnych. Ale ponieważ składniki odżywcze w Biohumus są w formie organicznej, są mniej wypłukiwane z gleby, dostają się do niej stopniowo przez długi czas, bez tworzenia wysokiego stężenia soli. Zwiększa to nie tylko plon, ale także jego jakość (wzrasta zawartość witamin, cukrów, białka, skrobi, a azotyny nie kumulują się). Fosfor w Biohumusie reprezentowany jest głównie przez związki organiczne, więc praktycznie nie jest utrwalany w glebie w postaci fosforanów żelaza, glinu czy wapnia. A ponieważ mineralizacja materii organicznej jest wchłaniana przez rośliny. Z tego powodu fosfor Biohumus jest lepiej stosowany niż fosfor z nawozów mineralnych. Podobna sytuacja jest z azotem. Ilość przyswajalnego azotu w granulkach Biohumus sięga 100%, fosforu - 70%, potasu - 90%.
          Nawóz zawiera wapń, który przyczynia się do odtleniania gleby. Pod wpływem kontaktu z wodą granulki Biohumus pęcznieją, kilkukrotnie zwiększając swój rozmiar. Przy braku wody w glebie powoli uwalniają tę wilgoć, zapewniając lepsze warunki dla korzeni roślin i mikroorganizmów podczas krótkich susz.

Nawozy granulowane firmy Biohumus zapewniają:
- bezpieczeństwo ziemi, ludzi, zwierząt;
- przywrócenie żyzności gleby;
- przyspieszenie wzrostu i rozwoju roślin, zawiązywanie owoców;
- znaczny wzrost plonu i poprawa jego jakości;
- obfite i długie kwitnienie roślin ozdobnych;
- nie zawiera nasion chwastów, patogenów i nie ma silnego zapachu.
Do stosowania w uprawie warzyw, owoców i jagód oraz roślin ozdobnych na gruntach osłoniętych i otwartych w celu zwiększenia plonu i poprawy jego jakości, przygotowania gleb odżywczych pod rozsady i rośliny doniczkowe, w celu zwiększenia żyzności gleby.
Nawóz stosuje się do uprawy roślin wszystkich rodzajów upraw we wszystkich strefach klimatycznych, kwiatów, sadownictwa, roślin ozdobnych i jagodowych, do uprawy sadzonek wszystkich rodzajów roślin warzywnych, kwiatowych i jagodowych, do roślin doniczkowych pokojowych i ozdobnych, do tworzenia ozdobnych trawniki.
   Zawartość składników pokarmowych nie mniej niż: azot całkowity (N) - 5%, fosfor całkowity (P2 O5) - 3,7%, potas całkowity (K2 O) - 3,7%, magnez (MgO) - 2%, wapń ( CaO) - 3,4 %, materia organiczna - 78%.

Produkt proponowanej technologii - ekologiczny nawóz organiczny ma następujące zalety:

1. 100% wykorzystanie nawozów organicznych zamiast mineralnych i nie wymaga dużych nakładów energii i pieniędzy.
2. Zapewnia dwukrotny wzrost plonów, zwiększa żyzność każdej gleby i sprzyja powstawaniu próchnicy.
3. Skraca czas dojrzewania o 10-15 dni;
4. Zapewnione jest pełne bezpieczeństwo podczas transportu i przechowywania.
5. Jako efekt uboczny jest skuteczny w walce z kapustą i mszycami, stonki ziemniaczanej
6. W rezultacie spadek kosztów uprawy, wzrost wskaźników jakości i wielkości zbiorów.

  Działanie nawozu rozpoczyna się niemal od momentu aplikacji.
Pod jego wpływem zmieniają się właściwości chemiczne, fizyczne, mechaniczne gleb.
Nie ma potrzeby używania chemicznych nawozów, pestycydów, herbicydów, pestycydów.
W efekcie - ekologicznie czyste, zdrowe warzywa i owoce, nieporównywalne w nasyceniu smaku.

  Nawóz można aplikować w najkorzystniejszym terminie kalendarzowym za pomocą standardowych mechanizmów (np. siewniki konwencjonalne). Ciekła frakcja nawozów wykorzystywana jest do nawożenia nawadniania, zarówno w uprawach polowych, jak iw szklarniach.